חפש

ניהול כלכלת משפחה נכון - לצאת מהמינוס ולחזור לשפיות כלכלית

השינויים שחלו בשנים האחרונות בעולם בכלל ובארץ בפרט, גרמו לרבים להעלות את רמת המודעות לכל הוצאה כספית, קבועה או משתנה של בית האב, וכן את המודעות לחשיבותו של חסכון כלכלי זה או אחר, בין אם באמצעות חסכון בנקאי במסלולים המוכרים, ובין אם באמצעות חסכון קרן נאמנות וכיוצא באלה.

 

השינויים שהתחוללו משפיעים רבות על אורח החיים היומיומי ומעלים את הצורך בניהול כלכלת משפחה שקול ומתוכנן לטווח הרחוק.

 

כמה אחוזים באוכלוסיה אינם חולמים על יציאה מהמינוס ברגע שזו תתאפשר?

 

כל הוצאה משפחתית או אישית הופכת לכבדה יותר ויותר, וכך אנו מוצאים את עצמנו רודפים אחר ההכנסה החודשית הבאה, חולמים על ניהול תקציב משפחתי מאוזן, ולו כדי לעמוד מול מינוס בבנק כעבור מספר ימים.

ישנן משפחות שאף התרגלו למצב הקיים ואפילו אינן חולמות על יציאה מהמינוס בטווח הזמן הקרוב, מאחר וכל הוצאה חודשית הולכת ומרחיקה מצב של חשבון בנק מאוזן ממציאות ברת קיימא.

 

פתיחת קופת חיסכון נדמית כהחלטה מגוחכת לאור ההוצאות ההכרחיות המתבקשות מדי חודש. מיסים המכבידים על חשבון הבנק והכיס האישי, הוצאה חודשית גבוהה על חינוך הילדים, ביגוד ותקשורת, אחזקת הרכב הגובה גם היא מחירים בלתי מבוטלים, הוצאות רפואיות אסטרונומיות ועוד ועוד.

 

כך הולך ומתגבר לו הייאוש ועימו מתרחקת התכנית של יציאה מהמינוס בזמן הקרוב ועימה הניסיונות החוזרים ונשנים של ניהול תקציב משפחתי מדויק ומתועד כהלכה.

 

אין ספק כי בתי אב רבים איבדו אמון ביכולתם לשוב למצב של ניהול כלכלת משפחה תקין ומאוזן, נורמטיבי ויציב לאורך זמן. אחדים מאשימים את המיסים המוטלים מצד הממשלה, אחרים תוהים על אפשרויות הכנסה נוספות, ישנם אשר מצמצמים ככל יכולתם בכל הוצאה יומית כזו או אחרת, אולם בסופו של דבר, האפשרות של חיסכון כלכלי כלשהו נראית בלתי אפשרית.

 

ניהול כלכלת משפחה מאוזן אינו עניין של מה בכך מחד, אולם אינו בלתי אפשרי, גם בזמנים קשים יותר.

 

גם מי שנדמה לו כי יציאה מהמינוס הינה עניין פשוט וקל לביצוע, אולם מוצא עצמו נגרר עם המינוס בחשבון הבנק זמן רב, יגלה כי פרויקט ניהול תקציב משפחתי הינו אפשרי ובר קיימא כאשר הוא מתבצע בתהליך מוסדר ומנוהל באופן מקצועי ומיומן.

 

כיום, באמצעות תהליך אישי מובנה של ניהול תקציב משפחתי מקצועי ועל ידי מתן פרספקטיבה ייחודית לניהול כלכלת משפחה נכון, יכולה כל משפחה להגיע למצב של חיסכון משמעותי בהוצאות החודשיות השונות, כאשר יציאה מהמינוס הופכת למטרה ברת קיימא ואפשרית להשגה.

 

מאמר מאת גיל יהלום - ייעוץ לכלכלת המשפחה

שתף שתף עם החברים בפייסבוק את 'ניהול כלכלת משפחה נכון - לצאת מהמינוס ולחזור לשפיות כלכלית שתף עם החברים בטוויטר את 'ניהול כלכלת משפחה נכון - לצאת מהמינוס ולחזור לשפיות כלכלית